QUICK CHINA ( ALGA TURİZM GIDA TİCARET A.Ş. ) ÜYELİK VE SATIŞ SÖZLEŞMESİ

1. Hizmetin Tanımı

quickchina.com.tr ‘nin internet sitesine veya mobil uygulamasına erişerek üyelik işlemlerini tamamlayan kişilere internet üzerinden ve/veya mobil uygulamalar aracılığı ile yemek siparişi verme imkânı, usulüne uygun sipariş üzerine paket servisi sağlama ayrıca kampanya ve kişiye özel fırsatlardan yararlanılması için mail veya sms ile kişilere bilgilendirme yazısı göndermek.

2. Taraflar ve Sözleşme’nin Onaylanması

İşbu Quick China Üyelik ve Satış Sözleşmesi (“Sözleşme”) quickchina.com.tr internet sitesinin sahibi, merkezi Kızılırmak Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Bblok no:3/61 Next Level Rezidans Binası Çankaya /Ankara adresinde bulunan, Ankara Ticaret Sicili’ne 116033 sicil numarası ile kayıtlı, 0051 0273311 00025 MERSİS numaralı ve Çankaya Vergi Dairesi’ne 051 027 3311 vergi numarasıyla kayıtlı Alga Turizm Gıda Ticaret A.Ş. (“Quick China”) ile quickchina.com.tr internet sitesine (“İnternet Sitesi”) üye olan internet kullanıcısı ("Üye") arasında akdedilmiştir. İşbu Sözleşme, Üye’nin, üyelik formunu doldurup onayladığı ve “Quick China Üyelik ve Satış Sözleşmesi Şartlarını Okudum ve Kabul Ediyorum” seçeneğine tıklayarak Sözleşme şartlarını onayladığı anda yürürlüğe girecektir ve İnternet Sitesi üzerinden yapacağı her bir satışa uygulanacaktır.

Üye, işbu Sözleşme’ye Quick China İnternet Sitesi’ndeki “ Üye Ol “ sekmesinden veya üye olurken belirleyeceği kullanıcı adı ve şifresi ile internet sitesine üye girişi yaptıktan sonra açılan “Benim Sayfam” sekmesinden veya internet sitesinin en alt kısmında bulunan “ Kullanım Koşulları “ sekmesinden dilediği zaman erişebilecektir ve bir sureti e-posta yolu ile Üye’ye iletilecektir. Sözleşme Quick China tarafından da ayrıca sınırsız süre ile saklanacaktır.

Bundan sonra Alga Turizm Gıda Ticaret A.Ş. “ Quick China veya quickchina.com.tr “ ve quickchina.com.tr internet sitesine üye olan internet kullanıcısı ise “Üye” olarak anılacaktır.

3. Sözleşme’nin Konusu

İşbu Sözleşme’nin konusu, Üye’nin İnternet Sitesi’nden ve/veya Quick China Mobil Uygulamalarından yararlanma, kullanma ve satış şartlarının belirlenmesidir. “quickchina.com.tr” kullanıcılarına internet ortamında, mobil telefonlarda veya benzer platformlarda geliştirilebilen uygulamalar vasıtasıyla sipariş verme imkanı, kampanya ve kişiye özel fırsatlardan sms veya mail yoluyla bilgilendirilmesi ve buna ilişkin hizmetleri sunar.

4.Üyelik İşlemleri

quickchina.com.tr’nin sunduğu hizmetlerden faydalanabilmek için üyelik zorunludur. Üyelik için siteye erişen kullanıcı bir e-posta adresini “kullanıcı adı” olarak tanımlar ve bir 'şifre' belirler. Kullanıcı adı (e-posta adresi) üyeye özel olup, aynı kullanıcı adı (e-posta adresi) aynı anda birden fazla farklı üyeye verilmez.

“Şifre” sadece kullanıcı tarafından bilinen bir bilgidir. Kullanıcı dilediği zaman şifresini değiştirebilir. Şifrenin seçimi ve korunması tamamıyla kullanıcının sorumluluğundadır.

Üye’nin Quick China İnternet Sitesi’nden aldığı şifreyi kullanma hakkı münhasıran Üye’ye aittir. Üye bu şifreyi herhangi bir üçüncü şahıs ile paylaşmamalıdır ve güvenli şekilde saklamakla sorumludur. Şifrenin Üye’nin kusuruyla kaybından ya da üçüncü kişiler tarafından kullanılmasından kaynaklanan zararlara ilişkin tüm hukuki ve cezai sorumluluk Üye’ye aittir. Üye, bu sebeple Quick China’dan herhangi bir talepte bulunamaz ve Quick China’nın bu gibi durumlara ilişkin olarak herhangi bir sorumluluğu ve/veya Üye’nin zararlarını tazmin etme yükümlülüğü bulunmamaktadır.

quickchina.com.tr kullanıcı bilgisini resmi makamlar tarafından talep edilmesi saklı kalmak kaydı ile kesinlikle üçüncü kişi veya şirketlerle paylaşmaz veya üçüncü kişiler adına e-posta gönderimi yapmaz.

5. Gizlilik ve Quick China Gizlilik Politikası

 • Üyelik bilgileri sistemimizde kayıt altına alınır. Üyelik bilgileri : Cinsiyet, Adı Soyad, e-posta adresi, telefon numarası ve doğum tarihi gibi bilgileri içerir. Kredi kartı ve diğer hesap bilgileri kişisel bilgilere dahil değildir ve satın alma / sipariş anı hariç kesinlikte Üye’den istenemez, hiçbir şart ve koşulda sistemimize kayıt edilmez.
 • İşbu Sözleşme’nin yürürlükte olduğu süre boyunca ve Sözleşme’nin sona ermesinden sonra Taraflar yazılı, sözlü veya sair surette kendilerine iletilen her türlü bilgi ve belgeleri, Üye’lerin kişisel bilgilerini (“Gizli Bilgiler”), karşı tarafın yazılı onayı olmadan üçüncü kişilere açıklayamaz, başka kişi, kurum ve kuruluşların yararına kullanamaz ve kullandıramaz. Taraflar, yukarıda sayılan Gizli Bilgiler’in gizliliğini sağlamak, bu hususta her önlemi almak, gizlilik esaslarına uygun hareket etmek, bu bilgilerin yetkisiz kişilerce kullanımını önlemek ve her türlü suiistimalden korumak için her türlü önlemi almakla yükümlüdür.
 • Quick China hiçbir ziyaretçiden internet sitesine girdiği anda kişisel bilgi istenmez.
 • Ancak, bir ziyaretçi online yemek siparişi vermek isterse, üye olması zorunludur. Bu sebeple üye olmayan ziyaretçilerin internet sitesi üzerinden alışveriş yapmalarına ( online yemek siparişi vermelerine ) izin verilmez.
 • Posta adresi, (Teslimat Adresleri) posta kodu, ev/iş telefonu, fax, cep telefonu gibi bilgiler yalnızca firmamızın standart ürün teslim ve bilgilendirme prosedürleri için kullanılır. Dolayısıyla bu bilgiler; ancak sistemimize kayıt olmuş ve üyeliği onaylanmış müşterilerimizin kendi inisiyatifleriyle, ilgili formları doldurmalarından sonra veritabanımıza kaydedilebilir.
 • Quick China, hiçbir suretle standart prosedürde toplanan üyelerimiz hakkındaki bilgileri (üyelik bilgilerini ve veritabanımıza kaydedilmek üzere girdikleri diğer verileri) üçüncü şahıs, kurum ve kuruluşlarla paylaşmayacağını taahhüt eder.
 • Bunun yanında, araştırma ehliyeti belgelenmiş her türlü adli soruşturma dahilinde kuruluşumuz, kendisinden istenen bilgiyi elinde bulunduruyorsa kanunlar çerçevesinde ilgili makama sağlayabilir.

6. Güvenli Alışveriş ve Quick China Güvenlik Politikası

Quick China Online Sipariş internet sitesinde yapacağınız alışverişlerde yüksek güvenlik standartları geçerlidir. SSL Güvenlik Sertifikası ve 3D Secure servisleri sayesinde güvenliğinizi riske atmadan internet sitemizden Üye’ler alışveriş/yemek siparişi yapabilir.

SSL Güvenlik Sertifikası

quickchina.com.tr, RapisSSL SSL Güvenlik Sertifikasını kullanmaktadır.

3D Secure/3 Boyutlu Güvenlik

3D Secure, online alışverişlerin güvenliğini sağlamak amacıyla kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemidir. İnternetten yapılan alışverişlerde şifreyle kredi kartı onaylama işlemi olarak da bilinir. Visa Kredi Kartı için kullanılan uygulamasına "Verified by Visa", MasterCard için olanına ise "SecureCode" adı verilir. Bu yöntemle yapılan alışverişin geçerli sayılabilmesi için; kart sahibinin yapılan işlemi, kendine bankası tarafından verilen özel bir şifreyle onaylaması gerekir. 3D Secure ödeme sistemi ile kartınızın şifresini ve size özel olan bilgileri bilmeyen bir kişi alışveriş yapamaz.

quickchina.com.tr,’den yapacağınız alışverişlerde, kredi kartınızın bağlı olduğu banka bu sistemi destekliyorsa 3D Secure’la ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Online Sipariş bölümümüzden yapılan alışverişler sırasında, Üye’nin girdiği ve gizlilik gerektiren kredi kartı bilgileri gibi veriler sistemimizde kayıt altına alınmaz ve SSL Protokolü ile şifrelenerek anında bankaya ulaştırılır. Bu sayede hesap bilgilerinize dışarıdan ulaşılması mümkün değildir.

quickchina.com.tr internet sitesi online ödeme sistemi; üyelerinin kredi kartı gibi hesap bilgilerinin, 3.Şahıslar ve hatta firmamızda görevli personel tarafından dahi görülemeyeceği ve kopyalanamayacağı şekilde programlanmıştır.

Firmamızın adı ve görünümü altında, ziyaretçi ve üyelerimizden şifre, kredi kartı ya da hesap bilgilerini talep edenler olur ise; derhal kuruluşumuza ve gerekli yasal mercilere ihbarda bulununuz. Çünkü sanal mağazamızda; bu tür bilgiler sadece siparişin son aşamasında tarafınızdan girilerek ve sistemimizde kayıt altına alınmadan direkt olarak bankaya iletilecek şekilde programlanmıştır.

Genel olarak sanal ortamlardan yapacağınız işlemlerinizde, kendi güvenliğiniz için, kime ait olduğunu bilmediğiniz ya da genel kullanıma açık bilgisayarları kullanmamanız tavsiye edilir.

7. Sipariş, Ödeme ve Ürün Teslimatı

Quick China, siparişin onaylanması aşamasında Üye’ye ödeme seçeneklerinin, siparişinin detaylarının ve ödenecek toplam bedelin açık bir şekilde görüntülemesini sağlar.

Quick China, Üye’nin siparişini aldığını gecikmeksizin, Üye’nin İnternet Sitesi’ni kullanmak için doldurduğu üyelik formunda belirttiği e-mail adresine (“Üyenin E-mail Adresi”) gönderilen bir e-mail ile teyit eder.

Sipariş ve siparişin alındığının teyidi, Üyenin E-mail Adresi’ne Quick China tarafından bu konuda bir e-mail gönderilmesi ile gerçekleşmiş sayılır. Söz konusu sipariş teyit mesajının Üye’nin e-mail hesabındaki “istenmeyen e-mail (spam)” kutusuna düşmüş olmasından ve bu sebeple Üye’nin sipariş teyidini almamasından doğabilecek sorunlardan Quick China sorumlu değildir.

Quick China, sipariş verilmeden önce Üye’ye, veri giriş hatalarını belirleyebilmesi ve düzeltebilmesi için uygun, etkili ve erişilebilir teknik araçları sunar. Üye, siparişini tamamlamadan önce siparişinde herhangi bir değişiklik yapmak isterse “alışverişe devam et” tuşuna tıklayarak ilgili değişiklileri yapabilir ya da siparişini iptal etmek isterse, “siparişi iptal et” tuşuna tıklayarak ilgili siparişi iptal edebilir.

Üye ayrıca arzu ettiği zaman internet sitesine üye girişi yaptığı anda açılan/aktifleşen “Benim Sayfam” linkine tıklayarak, üyelik bilgilerinde (adres, telefon, vs.) değişiklik yapma imkânına sahiptir.

Üyeler, Quick China İnternet Sitesi’nden verdiği siparişin ücretini, kredi kartı ile online ödeyebilir ( 3D Secure ) veya internet sitesi’nde sunulan seçenekler arasından sipariş verirken seçtikleri şekilde teslim esnasında ödeyebilir.

Adrese teslim ve restoran menü fiyatları farklılık gösterebilmektedir.

Üye’nin quickchina.com.tr internet sitesinden veya Quick China Mobil Uygulaması aracılığı ile vereceği siparişler, sipariş sırasın da belirtmiş olduğu adrese teslim edilir.

quickchina.com.tr tarafından yapılan ürün teslimatı sürecinde müşteri siparişinde belirtilen adreste bulunamaz ise sipariş etmiş olduğu yemekler kesinlikle başka bir yere bırakılmayacaktır. Bu durum çerçevesinde üye kendinin bulunmadığı bir adrese sipariş aldırdığı için doğacak kanuni yükümlülükleri kabul etmek durumundadır.

8. Üyenin Yükümlülükleri

Üye, İnternet Sitesi’ni kullanırken tüm yasal mevzuat hükümlerine ve işbu Sözleşme şartlarına uymayı ve söz konusu hükümleri ihlal etmemeyi kabul ve taahhüt eder. Aksi durumda, oluşacak tüm hukuki ve cezai yaptırımlardan tamamen ve münhasıran Üye sorumlu olacaktır.

Üye;

 1. quickchina.com.tr internet sitesinde yer alan kayıt formunda yer alan bilgilerin doğru olduğunu ve bu bilgilerin gerekli olduğu durumlarda bilginin hatalı veya noksan olmasından (şifre unutma gibi) doğacak zararlardan dolayı sorumluluğun kendisine ait olduğunu, bu hallerde üyeliğinin sona erebileceğini,
 2. “Kullanıcı” adıyla yapacağı her türlü işlemden bizzat kendisinin sorumlu olduğunu,
 3. Mal teslimi sırasında hizmetin daha önceden kendilerine bildirilmiş olan ücretini ödemek durumunda olduğunu aksi takdirde ürünün kendilerine teslim edilmeyebileceğini,
 4. quickchina.com.tr tarafından verilen hizmetlerin ve kullanılan yazılımların telif hakkının quickchina.com.tr’ye ait olduğunu, bu yazılımları hiçbir şekilde kopyalayamayacağını, çoğaltıp, dağıtmayacağını,
 5. quickchina.com.tr kullanılarak elde edilen herhangi bir kayıt veya malzemenin tamamının kullanıcının rızası dahilin de olduğunu, kullanıcı bilgisayarında yaratacağı arızalar, bilgi kaybı ve diğer kayıpların sorumluluğunun tamamı ile kendisine ait olduğunu, hizmetin kullanımından dolayı uğrayabileceği zararlardan dolayı quickchina.com.tr’den tazminat talep etmemeyi,
 6. quickchina.com.tr’den izin almadan quickchina.com.tr hizmetlerini ticari amaç ya da reklâm amacıyla kullanmamayı,
 7. quickchina.com.tr hizmetlerinden faydalandığı esnada quickchina.com.tr ortamına eklediği dosyaların, gönderdiği kişilik bilgilerinin sorumluluğunun kendisine ait olduğunu ve quickchina.com.tr’nin bu dosyalardan dolayı hiçbir şekilde sorumlu tutulamayacağını,
 8. quickchina.com.tr’de sunulan hizmetlere quickchina.com.tr tarafından belirlenen şekil dışında ve yetkisiz şekilde ulaşmamayı ve yazılımı hiçbir şekilde değiştirmemeyi, değiştirilmiş olduğu belli olanları kullanmamayı ve sözü geçen maddelere uymadığı durumlarda quickchina.com.tr’nin uğrayabileceği tüm maddi ve manevi zararları ödemeyi,
 9. Ortama eklenecek yazışma, konu başlıkları, rumuzları genel ahlak, görgü ve hukuk kurallarına uygun olmasını,
 10. quickchina.com.tr sistemine veya diğer kullanıcıların bilgisayarındaki bilgilere ya da yazılıma zarar verecek bilgi veya programlar göndermemeyi,
 11. quickchina.com.tr’nin dilediği zaman veya sürekli olarak tüm sistemi izleyebileceğini, işbu şartlara aykırı davranış halinde quickchina.com.tr’nin gerekli müdahalelerde bulunma ve üyeyi hizmet dışına çıkarma ve üyeliğe son verme hakkına sahip olduğunu,
 12. İnternet Sitesi’ni hiçbir şekilde kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız ve taciz edici şekilde, başkalarının fikri ve telif haklarına tecavüz edecek şekilde ve yasalara aykırı herhangi bir amaç için kullanmayacağını,
 13. İşbu Sözleşme içerisinde sayılan maddelerden bir ya da birkaçını ihlal eden Üye, bu nedenle doğabilecek tüm zararlardan sorumlu olacağını ve Quick China’nın bu nedenle ortaya çıkabilecek tüm zarar, dava, talep ve iddialardan ari tutacağını ve bunlara karşı tazmin edeceğini

kabul ve taahhüt eder.

9. quickchina.com.tr’nin yetkileri

 1. quickchina.com.tr’nin satışları, o anda geçerli olan menülerinin mevcudiyetiyle sınırlıdır. quickchina.com.tr ilgili restoranda bulunmayan ürünlerin teslimatını yapmayabilir. Ürünlerin internet sitesinde teşhir edilmesi quickchina.com.tr ürünlerin stokta bulunduğunu taahhüt ettiği manasına gelmez.
 2. quickchina.com.tr satışa sunduğu ürünlerin fiyat ve ürün özellik bilgilerini her zaman, önceden haber verme yükümlülüğü olmaksızın değiştirme hak ve yetkisine sahiptir. Fiyat ve ürün özellik bilgilerinde hata oluştuğu takdirde quickchina.com.tr bu hatayı düzeltecek şekilde ürün teslimatı yapabilir veya siparişi iptal edebilir.
 3. quickchina.com.tr herhangi bir zamanda sistemin çalışmasını geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir.
 4. Sistemin geçici bir süre askıya alınması veya tamamen durdurulmasından dolayı quickchina.com.tr’nin üyelerine veya üçüncü şahıslara karşı hiçbir ön bildirim yükümlülüğü veya bundan dolayı bir sorumluluğu olmayacaktır.
 5. Kullanıcıların ve üyelerin quickchina.com.tr üzerinden verecekleri bilgiler aynı zamanda İnternet Sitesi’nin kullanımını geliştirmek, üyelerle iletişim sağlanması, şirket içi gereksinimler için ve hukuki açıdan gerekli olduğu durumlarda quickchina.com.tr tarafından kullanılabilecektir. Bu bilgiler, quickchina.com.tr çalışanlarıyla veya üçüncü kişilerle üyenin siparişinin iletilme aşamalarından herhangi birinde paylaşılabilir ya da üyenin İnternet Sitesi’ni kullanımının analizinde ve desteğinde kullanılabilir.
 6. http://quickchina.com.tr/ adresindeki Quick China web sitesine üye olurken “E-posta yolu ile bilgilendirilmek istiyorum” ve/veya “SMS ile bilgilendirilmek istiyorum” seçeneklerini seçmiş olan üyeler söz konusu üyelik formunda vermiş oldukları bilgilerin, Quick China tarafından her türlü tanıtım, promosyon, satış, pazarlama ve üyelik uygulamaları ve sair ticari iletişimler ve bilgilendirmeler için kaydedilmesine, muhafazasına, kullanılmasına, güncellenmesine, Quick China’nın halefleri, bayileri / franchise alanları ile ticari iletişim amacıyla paylaşılmasına ve ticari iletişim gönderilmesi hususunda hizmet veren üçüncü kişilere bu amaçla sınırlı olmak üzere iletilmesine ve kendileri ile sms, anlık bildirim, e-posta, arama ve benzeri yöntemlerle ticari ve sair elektronik iletişime geçilmesine onay vermektedirler. Üyeler, iletişimlerimizde de belirteceğimiz üzere, kendilerine yapılan bildirimleri hiçbir gerekçe göstermeksizin istedikleri zaman sona erdirebilirler.
 7. quickchina.com.tr ileride doğacak teknik zaruretler ve mevzuata uyum amacıyla işbu sözleşmenin uygulamasında değişiklikler yapabileceği gibi mevcut maddelerini değiştirebilir veya yeni maddeler ilave edebilir.
 8. quickchina.com.tr üyelik gerektirmeyen servisleri zaman içerisinde üyelik gerektiren bir duruma dönüştürülebilir. quickchina.com.tr ilave servisler açabilir, bazı servislerini kısmen veya tamamen değiştirebilir, veya ücretli hale dönüştürebilir.
 9. Kullanıcı adı ve şifresi quickchina.com.tr tarafından müşteriye sunulacak başvuru alanlarının doldurulmasından sonra görüntülenecek ve onaylanacaktır. quickchina.com.tr, tüm alanları doldurmuş olan müşterilerinin ya da şifresi olduğu halde bağlanmakta olan müşterilerin yeni bir şifreye sahip olmalarını ya da şifrelerini kullanmalarını kendisine uygun gördüğü durumlarda süresiz olarak engelleyebilir.
 10. quickchina.com.tr kendi ürettiği veya dışardan satın aldığı bilgi, belge, yazılım, tasarım, grafik vb. eserlerin mülkiyet ve mülkiyetten doğan telif haklarına sahiptir.
 11. Quick China önceden ilan etmeksizin online sipariş kampanyalarını/promosyonları bitirme ve koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 12. Quick China tarafından İnternet Sitesi’nin iyileştirilmesi, geliştirilmesine yönelik olarak ve/veya yasal mevzuat çerçevesinde siteye erişmek için kullanılan internet servis sağlayıcısının adı ve Internet Protokol (IP) adresi, siteye erişilen tarih ve saat, sitede bulunulan sırada erişilen sayfalar ve siteye doğrudan bağlanılmasını sağlayan web sitesinin internet adresi gibi birtakım bilgiler toplanabilir.
 13. Quick China, kusurlu olduğu durumlar hariç olmak üzere, Üye verilerinin yetkisiz kişilerce ele geçirilmesinden ve Üye yazılım ve verilerine gelebilecek zararlardan dolayı sorumlu tutulmayacaktır.

10. Kişisel ve Ticari olmayan kullanım sınırlaması:

Üyeler yapılan tüm alışverişlerin kişisel kullanım amaçlı olduğunu, alışverişin tekrar satış amaçlı olmadığını kabul eder.

11. quickchina.com.tr kayıtlarının geçerliliği

Üyeler bu sözleşmeden doğabilecek itilaflarda quickchina.com.tr’nin defter kayıtlarıyla, mikrofilm, mikrofiş ve bilgisayar kayıtlarının HMK 193. madde hükmü anlamında muteber, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini ve bu maddenin delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

12. Fesih

quickchina.com.tr dilediği zaman tek taraflı olarak bu sözleşmeyi sona erdirebilir.

Üye ise dilediği zaman bilgi@quickchina.com.tradresine yazılı olarak bildirmek kaydıyla işbu Sözleşme’yi feshedebilir. Yazılı bildirimin Quick China’ya ulaştığı tarihte Sözleşme sona erer ve Quick China Üye’nin kaydını kayıtlarından siler.

13. Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri

İş bu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Ankara Merkez Mahkemeleri ile İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.

14. Yürürlük

Kullanıcı kayıt formunu doldurduktan, üye olarak sistemi kullanarak hizmet aldıktan ya da sipariş verdikten itibaren bu sözleşme taraflar arasında süresiz olarak yürürlüğe girer.

6698 SAYILI KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU ÇERÇEVESİNDE AYDINLATMA METNİ

“QUICK CHINA - ALGA TURİZM GIDA TİCARET A.Ş.” olarak yukarıda anılan kanun çerçevesinde veri sorumlusu sıfatımız bulunduğunu, iş bu aydınlatma metni ile kanun çerçevesinde müşterilerimiz ile olan iletişimlerimizde karşılıklı hak ve sorumluluklarımız hakkında sizleri bilgilendirmekteyiz.

1-KİŞİSEL VERİLERİNİZİN İŞLENME AMAÇLARI VE HUKUKİ NEDENLER

Şirketimiz merkez veya şubelerinden, mal veya hizmet satın almanız, sosyal medya hesaplarımızı takip etmeniz, kaydolmanız veya bir başka surette ticari, mesleki veya hukuki ilişkiye girmeniz durumunda bu verilerinizden; kimlik bilgileri (ad, soyadı ) başta olmak üzere, iletişim verileriniz (e-mail adresi, adres ve telefon bilgileri), şirketimiz faaliyet alanı kapsamında satın aldığınız ürüne ilişkin veriler, görsel ve işitsel verileriniz, beğenileriniz, yorumlarınız şirketimiz tarafından, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun Md.5/1 ve 2, Madde 11- Madde 11 Ve Madde 12 bendlerinde sayılan hukuka uygunluk koşullarında, sözleşmenin ifası ve yasal yükümlülüklerin yerine getirilmesi amacıyla ve zorunlu meşru menfaatler kapsamında şirket bünyemizde kayıt altına alınmaktadır.

Yukarıda belirtilen kişisel bilgileriniz, şirketimiz tarafından QUICK CHINA - ALGA TURİZM GIDA TİCARET A.Ş. markası altında sunulan ürün ve hizmetlerimizden daha iyi yararlanabilmeniz, satın aldığınız, ilgilendiğiniz ürünler ve ilgili müşteri hizmetleri, tüketici hakları ve diğer imkanlardan istifade edebilmeniz ve/veya bunlarla ilgili ticari, mali, hukuki sorumlulukların yerine getirilebilmesi, ürün tanıtımı, promosyon dönemlerinin bildirimi ve/veya temel hak ve özgürlüklerinize zarar vermemek kaydı ile hukuken meşru menfaatler için gereken veya zorunlu olan durumlarda açık rızanız ile işlenebilecektir.

2-VERİLERİN PAYLAŞIMI VE AKTARIMI

Mağazalarımız, web sitemiz, sosyal medya hesaplarımız üzerinden ve/veya doğrudan sizlerden açık rızanız ile alınan verileriniz mevzuatta belirlenen güvenlik ve gizlilik esasları uyarınca yeterli ve etkili önlemler alınmak kaydıyla; yasal zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, şirket faaliyetlerini ve iş süreçlerini devam ettirmek için şirket bünyesi içindeki ilgili departmanlar (satış, muhasebe), faaliyetlerimiz gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar (dağıtım şirketi ve mobil iletişim vb) ile paylaşabilecektir.

3-KİŞİSEL VERİLERİN SİLİNMESİ, YOK EDİLMESİ VEYA ANONİM HÂLE GETİRİLMESİ

6698 Sayılı Kanun ve ilgili diğer kanun hükümlerine uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması veyahut söz konusu kaydın yasalarca öngörülen saklama süresinin bitmesi durumunda kişisel verileriniz resen veya ilgilisinin talebi üzerine tarafımızdan yasal mevzuatta belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde silinip, yok edilecek veya anonim hâle getirilecektir.

4-KANUN KAPSAMINDAKİ HAKLARINIZ

6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu 11. maddesinde sıralanan haklar şöyledir; kişiler, kanun ve yönetmelik hükümlerine uygun usuller ile veri sorumlusuna başvurarak kendileri ile ilgili,

 • Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,
 • Kişisel veriler işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
 • Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
 • Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
 • Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,
 • 6698 Sayılı Kanun’un 7 nci maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
 • Düzeltme, silme, yok etme işlemlerinin, kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
 • İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
 • Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme, haklarına sahiptir.

Kişisel verilerinize ilişkin daha fazla talep ve bilgi edinmek için “bilgi@quickchina.com.tr” adresinden ulaşabilirsiniz

 
#
Tamam
SEPETİM